Ogrodzenia kute

Ogrodzenia kute

Ogrodzenia kute wokół posesji mogą pięknie uzupełnić architekturę otoczenia domu. Kute ogrodzenia, w przeciwieństwie do drewnianych lub dostępnych w marketach, są trwałe i eleganckie. Styl ogrodzenia może zależeć od projektu domu, ogrodu, a przede wszystkim wyobraźni i pomysłów na wykonanie oryginalnych motywów ozdobnych. Ogrodzenia mogą też pełnić różne funkcje – mogą skutecznie chronić posesje, mogą też przede wszystkim ozdabiać ogród, podkreślać architekturę, otoczenie. Ogrodzenia kute można łączyć z innymi materiałami – kamiennymi słupkami, drewnem, ceramiką czy nawet szkłem. Przęsła ogrodzenia nie musza być takie same, powtarzalne – kowalstwo artystyczne pozwala na indywidualne tworzenie elementów, wzorów, rozwiązań stylistycznych. Takie ogrodzenie wyróżnia się oryginalnością, jest niepowtarzalne i wyjątkowe.

 

 

 

 

 

Ogrodzenia kute to dobra inwestycja na zawsze. Zwykłe ogrodzenia – drewniane, czy nawet metalowe, np. z marketów budowlanych mają bardzo ograniczony żywot. Marketowe ogrodzenia metalowe zaczynają się rozlatywać po 2-3 latach użytkowania. I mowa tu nie tylko o rdzewieniu, co jest procesem naturalnym i tak naprawdę nieuniknionym. Profile w takich ogrodzeniach czy bramach są bardzo cienkie oraz w bardzo słaby sposób spawane. Spawy nie trzymają, bramy i furtki zaczynają „osiadać” na zawiasach, co nie dość że jest nieestetyczne, to uniemożliwia codzienne użytkowanie.

Kute ogrodzenia wykonywane są przeważnie z pełnych prętów. Jeżeli przęsła, brama i furtki są wykonane klasycznymi technikami kowalskimi – t.j. nitowanie, przekucia – ogrodzenie jest praktycznie niezniszczalne.

Przykłady ogrodzeń.

ogrodzenia kute

Ogrodzenia kute