Projekty

Projekty kowalstwo artystyczne

Projekt jest pierwszym i moim zdaniem najważniejszym etapem powstawania balustrady, ogrodzenia czy jakiegokolwiek wyrobu kowalskiego. W projekcie uwzględnia się nie tylko wymiary, ale przede wszystkim wizję artystyczną, elementy, które mają powodować, że dany przedmiot będzie oryginalny i niepowtarzalny.

Zapraszam do galerii projektów:

 

Rysunki zamieszczone w galerii są wyłącznie mojego autorstwa i są chronione prawem autorskim zgodnie z polskim prawem. Korzystanie z nich bez zezwolenia, jest nie dość że łamaniem prawa, to w dodatku zwykłym chamstwem.

Każdy artysta kowal ma swój styl pracy, który najczęściej przejawia się również oryginalną stylistyką projektów. Większość oryginalnych projektów powinna być realizowana przez autora, ponieważ rysunek to tylko pomysł, idea, którą autor może rozwijać w trakcie realizacji. Tymczasem inny wykonawca najczęściej nie wie „co autor miał na myśli” i efekt jego pracy zawsze różni się od realizacji wykonanej przez autora projektu. Przestrzegam więc nieśmiało przed podsuwaniem cudzych projektów innym wykonawcom. Doświadczenie uczy, że efekty takich działań są najczęściej opłakane.

Dobre projekty powstają długo i są efektem wielu poprawek, przeróbek, ingerencji. Dobre projekty rzadko powstają też same dla siebie. Bardzo ważną rzeczą jest projektowanie w kontekście – dla przykładu ogrodzenia w otoczeniu ogrodu, balustrady w nawiązaniu do schodów lub wnętrza, czy balkonu w kontekście elewacji domu. Nawet ciekawy projekt klasycznej, czy secesyjnej balustrady nie musi pasować do modernistycznego wnętrza, dlatego przed rozpoczęciem projektowania ważne jest poznanie otoczenia, w którym dany zamawiany przedmiot ma się znaleźć.

 

Projekty kowalstwo artystyczne

Projekty kowalstwo artystyczne

 

Zapraszam też do poznawania innych projektów i czerpania inspiracji (nigdy kopiowania)