Szkolenia

Szkolenia

Kowalstwo artystyczne to dziedzina rzemiosła, która umyka łatwym definicjom. To coś między twardym rzemiosłem i sztuką. Wymaga długiego szkolenia, wiedzy i umiejętności oraz twórczego, otwartego podejścia do materaiału  – żelaza.  Dawniej umiejętności kowalskie nabywało się przeważnie podczas długiej i ciężkiej czeladniczej pracy „u mistrza”.

Prawdę mówiąc, nie da się inaczej nauczyć rzemiosła kowalskiego, jak tylko podczas długich, ciężkich i bolesnych godzin spędzonych przy ogniu i kowadle. Bo kowalstwo to piekna sztuka, ale wymagająca wielu prób – niepowodzeń, poparzeń i ran. Niestety nie da sie nauczyć kuć żelaza przez interenet lub korespondencyjnie. Nauka technik kowalskich to albo samodzielne szukanie w internecie i żmudne próby we własnym warsztacie, albo kurs w kuźni artystycznej pod okiem doświadczonego rzemieślnika.

szkolenia kowalstwo

szkolenia

Zapraszam na praktyczne kursy z zakresu kowalstwa artystycznego. Oferuję kursy, warsztaty dla osób początkujących, chcących spróbować pięknego rzemiosła kowalskiego, jak i doświadczonych rzemieślników, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności w kreatywnym wykorzystaniu technik kowalstwa artystycznego i metaloplastyki. Skupiam się na nowoczesnym podejściu do rzemiosła i projektowania, choć z wykorzystaniem klasycznych technik i rozwiązań.

Zapraszam też studentów rzeźby, artystów oraz wszystkich zaintesowanych twórczym poszukiwaniem możliwości, jakie daje metal poddany obróbce cieplnej. Oferuję kreatywną i techniczną pomoc w realizacjach artystycznych związanych z metalem.

 

Kurs – Podstawowe techniki kowalskie

Kurs/Warsztaty – Zaawansowane techniki metaloplastyczne

Warsztaty dla artystów – Artystyczna obróbka cieplna metali